úterý 5. dubna 2011

SIN, telefony a začátky hledání práce

Nedělní den jsme strávili poleháváním a srovnáváním se s časovým posunem. Teda kromě dopoledního, no spíše poledního, výletu na snídani. Pár zastávek autobusem nám Dave doporučil příjemnou restauraci, kde mají snídani za 3,99 CAD. Obsahuje vajíčka se slaninou, párkem nebo šunkou a pečené brambory. K tomu je možnost výběru z několika druhů toastů (tmavý, světlý...) a na stole je k dispozici několik druhů marmeládek a burákové máslo. Nápoj není v ceně, ale pokud si dáte čaj nebo kávu, tak se servírka přijde několikrát zeptat, jestli vám může doplnit :-)

Výhled z okna pokoje
Pondělí je ve znamení vyřizování důležitých věcí k tomu, abychom mohli začít pracovat. Venku prší, tak je chození po městě docela nepříjemné. První zastávku máme v obchodě Dollar Giant, kde kupujeme všechny potřebné věci, které jsme zapomněli, potřebujeme nebo jsme si schválně nevzali, abychom ušetřili místo v našich zavazadlech. Dollar Giant je opravdu dobrá volba, protože téměř vše se zde dá sehnat za dolar. Existují ještě menší obchody - Dollar shopy, ale v těch jsou ceny vyšší a málo co stojí jenom dolar.
Další zastávkou je dealer mobilní sítě Wind Mobile v Tinsel Townu na West Pender Street. Wind nám doporučil Dave. Mobilní služby v Kanadě je docela drahá záležitost, platí se zde údajně i za příchozí hovory a smsky...Wind je mobilní operátor, který má pokrytí jen ve Vancouveru a Whistleru, což by nám pro potřeby hledání práce mělo stačit, a nabízí měsíční tarify s neomezenými minutami příchozích i odchozích hovorů jak lokálních, tak v rámci provincie, zprávy apod. Volíme tarif Unshakeable za 25 CAD měsíčně. Jediná malá nevýhoda je, že si musíme koupit nové telefony. Oba dva volíme šikovný mobil Huawei U1250 za 48 CAD.
Poslední důležitá věc, kterou je potřeba vyřídit je SIN (Social Insurance Number), potřebné k legální práci v Kanadě. Kancelář Service Canada se nachází v Sinclair Center nedaleko Waterfront station. Vyřízení je pohodička, formuláře už máme předem stažené a vyplněné, akorát čekáme asi 40 minut než se dostaneme na řadu. Musím opět podotknout, že všichni úředníci v Kanadě jsou neuvěřitelně milí, až tomu nemůžu uvěřit. Všichni vám tady vycházejí vstříc. Jednou se nám stalo, když jsme stáli na ulici a hleděli do mapy, že nás sám od sebe oslovil člověk, jestli nepotřebujeme poradit a pomoc někam se dostat. Je to opravdu milé.
Od Sinclair Centra to máme kousek do Gastownu. Gastown je historická čtvrť, která vznikla v roce 1867 v období Sobí zlaté horečky (Cariboo Gold Rush). Hlavní zajímavostí zde jsou parní hodiny.


Stále prší, tak jen rychle proběhneme hlavní ulicí Gastownu a vracíme se zpět na trasu busu č.4 jedoucí k nám domů. Poslední věc co potřebujeme jsou osušky, které jsme si záměrně nevzali z důvodu ušetření místa v batohu. Ideální obchod k zakoupení všeho potřebného do domácnosti je Army&Navy, který už známe díky Davovi.
Úterý je dalším deštivým dnem a prší snad úplně nejvíce. Od rána rozesíláme emailama motivační dopisy a resumé (kanadská verze životopisu). Odpovídám hlavně na inzeráty na Craiglistu. Odpoledne nečekaně zazvoní můj nový mobil a zítra jdu na první pohovor :-)

Žádné komentáře:

Okomentovat